Pagrindiniai liepos mėnesio darbai sode

Pagrindiniai liepos mėnesio darbai sode

Liepa – tikras vasaros vidurys, kai sodas ir daržas alsuoja žaluma, žiedais ir subręstančiais vaisiais. Tai metas ne tik džiaugtis derliumi, bet ir nepamiršti svarbiausių priežiūros darbų, kurie užtikrina sveiką augalų augimą bei gausų rudeninį derlių. 1. Laistymas – svarbiausia vasaros pareiga Liepos karščiai gali greitai išdžiovinti dirvą, tad svarbu reguliariai ir gausiai laistyti tiek daržoves, tiek dekoratyvinius augalus. 2. Ravėjimas ir mulčiavimas Piktžolės liepos mėnesį auga itin sparčiai, todėl reikia jas reguliariai šalinti. Norint sumažinti jų kiekį ir išlaikyti…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Kurmis – sodo draugas ar priešas?

Kurmis – sodo draugas ar priešas?

Pamatyti ką tik išraustą žemės kupstą kieme ar darže – daugeliui sodininkų pažįstama situacija. Tai akivaizdus ženklas, kad jūsų sklype gyvena kurmis. Šis nedidelis, aklas, bet itin stiprus gyvūnas dažnai tampa diskusijų objektu – vieni jį laiko naudingų vabzdžių naikintoju, kiti – veja ir lysvėmis besikėsinančiu niokotoju. Tad ar kurmis iš tiesų yra sodo draugas, ar priešas? Kurmis kaip draugas Kurmis kaip priešas Ką daryti? Kurmių išnaikinimas nėra būtinas – užtenka juos atbaidyti. Gali padėti: Svarbiausia – nenaudoti cheminių ar…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Kiek kartų ir kuo reikia purkšti obelis ir trešnes mėgėjiškame sode?

Kiek kartų ir kuo reikia purkšti obelis ir trešnes mėgėjiškame sode?

Mėgėjiškame sode užauginti sveikus ir gausiai derančius vaismedžius – tai ne tik malonus, bet ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Obelims ir trešnėms, kaip ir daugeliui kitų vaismedžių, būtina tinkama priežiūra, tarp kurios svarbią vietą užima apsauga nuo ligų ir kenkėjų. Purškimas – viena iš pagrindinių priemonių siekiant apsaugoti vaismedžius nuo grėsmingų pavojų. Straipsnyje aptarsime, kiek kartų ir kokiomis priemonėmis reikia purkšti obelis bei trešnes mėgėjiškame sode Lietuvoje. Obelų purškimas 1. Pavasarinis purškimas (prieš pumpurų brinkimą) 2. Pumpurų brinkimo–žydėjimo pradžios tarpsnis 3….

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Agurkų auginimas dviem etapais

Agurkų auginimas dviem etapais

Dviejų etapų agurkų sodinimas – labai veiksmingas būdas užsitikrinti ilgesnį ir pastovesnį derlių. Pateiksiu tau tikslų grafiką, pritaikytą Lietuvos klimato sąlygoms nešildomame šiltnamyje. 🌿 1-asis etapas – ankstyvasis agurkų sodinimas Šiems daigams gali reikėti: 🍃 2-asis etapas – vėlyvasis sodinimas Kada rauti pirmuosius agurkus? Paprastai agurkai vaisius intensyviai veda 30–45 dienas po derliaus pradžios. Pirmuosisu daigus reikėtų rauti kai stiebai išretėja, gelsta, lapai džiūsta, vaisiai deformuojasi. Dažniausiai tai įvyksta apie liepos 10–20 d., tada ir sodinami antrieji daigai. Ką tai…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau

Kaip apsaugoti šiltnamyje augalus nuo šalnų?

Kaip apsaugoti šiltnamyje augalus nuo šalnų?

Nors šiltnamis ir suteikia augalams papildomą apsaugą nuo nepalankių oro sąlygų, pavasarinės ir rudeninės šalnos vis tiek gali kelti pavojų šiltnamyje auginamiems augalams. Net ir nedidelis temperatūros nukritimas žemiau nulio gali pakenkti jaunoms daigų šaknims ar net visai sunaikinti jautrius augalus. Laimei, yra keletas veiksmingų būdų, kaip apsaugoti savo derlių nuo šalnų grėsmės. 1. Papildomas šilumos šaltinis Vienas iš patikimiausių būdų – naudoti papildomus šilumos šaltinius. Tai gali būti: Svarbu pasirūpinti, kad šilumos šaltinis būtų saugus ir tinkamas naudoti uždaroje…

Skaityti daugiau Skaityti daugiau